english bulgarian

21:26 Fri, Jan 24, 2020

Armavir

Armavir

Info

Founded
1960
Country
Russia
Leagues
Russia Division 1
Russia Russian Cup
World Club Friendly
Stadion Junost'

Venue

Name
Stadion Junost'
City
Armavir
Capacity
3600
Address
ul. Turgeneva 84

Armavir Matches

Date Match Result League
24.02.19 FK Anzi Makhackala - Armavir FK Anzi Makhackala - Armavir 0 - 3 World World Club Friendly
10.03.19 Sochi - Armavir Sochi - Armavir 1 - 0 Russia Russia Division 1
17.03.19 Armavir - Kursk Armavir - Kursk 0 - 0 Russia Russia Division 1
24.03.19 Shinnik Yaroslavl - Armavir Shinnik Yaroslavl - Armavir 0 - 0 Russia Russia Division 1
07.04.19 F. Voronezh - Armavir F. Voronezh - Armavir 0 - 0 Russia Russia Division 1
13.04.19 Armavir - FC Khimki Armavir - FC Khimki 0 - 2 Russia Russia Division 1
20.04.19 R. Volgograd - Armavir R. Volgograd - Armavir 0 - 1 Russia Russia Division 1
24.04.19 Armavir - Zenit 2 Armavir - Zenit 2 1 - 0 Russia Russia Division 1
28.04.19 Baltika - Armavir Baltika - Armavir 1 - 1 Russia Russia Division 1
04.05.19 Armavir - Nizhny Novgorod Armavir - Nizhny Novgorod 2 - 1 Russia Russia Division 1
19.05.19 Krasnodar 2 - Armavir Krasnodar 2 - Armavir 0 - 0 Russia Russia Division 1
23.06.19 Armavir - Baltika Armavir - Baltika 1 - 0 World World Club Friendly
26.06.19 Luch - Armavir Luch - Armavir 1 - 1 World World Club Friendly
29.06.19 T. Moscow - Armavir T. Moscow - Armavir 1 - 1 World World Club Friendly
09.07.19 Armavir - Krasnodar 2 Armavir - Krasnodar 2 2 - 1 Russia Russia Division 1
24.07.19 Shinnik Yaroslavl - Armavir Shinnik Yaroslavl - Armavir 1 - 1 Russia Russia Division 1
29.07.19 Armavir - Spartak Moscow 2 Armavir - Spartak Moscow 2 1 - 1 Russia Russia Division 1
04.08.19 T. Moscow - Armavir T. Moscow - Armavir 2 - 1 Russia Russia Division 1
10.08.19 Armavir - FK Chayka Armavir - FK Chayka 2 - 1 Russia Russia Division 1
14.08.19 F. Voronezh - Armavir F. Voronezh - Armavir 0 - 2 Russia Russia Division 1
18.08.19 Armavir - Baltika Armavir - Baltika 1 - 1 Russia Russia Division 1
21.08.19 Chernomorets Novorossijsk - Armavir Chernomorets Novorossijsk - Armavir 3 - 0 Russia Russia Russian Cup
25.08.19 SKA Khabarovsk - Armavir SKA Khabarovsk - Armavir 3 - 0 Russia Russia Division 1
15.09.19 Armavir - Chertanovo M. Armavir - Chertanovo M. 1 - 1 Russia Russia Division 1
21.09.19 Armavir - Luch Armavir - Luch 0 - 0 Russia Russia Division 1
29.09.19 Kursk - Armavir Kursk - Armavir 2 - 1 Russia Russia Division 1
05.10.19 Armavir - Tekstilshtik Armavir - Tekstilshtik 2 - 0 Russia Russia Division 1
12.10.19 Yenisey - Armavir Yenisey - Armavir 1 - 1 Russia Russia Division 1
19.10.19 Armavir - R. Volgograd Armavir - R. Volgograd 0 - 0 Russia Russia Division 1
23.10.19 FC Khimki - Armavir FC Khimki - Armavir 1 - 0 Russia Russia Division 1
27.10.19 Armavir - Tomsk Armavir - Tomsk 1 - 1 Russia Russia Division 1
03.11.19 Neftekhimik - Armavir Neftekhimik - Armavir 2 - 1 Russia Russia Division 1
09.11.19 Armavir - Shinnik Yaroslavl Armavir - Shinnik Yaroslavl 0 - 1 Russia Russia Division 1
13.11.19 Spartak Moscow 2 - Armavir Spartak Moscow 2 - Armavir 1 - 3 Russia Russia Division 1
17.11.19 Armavir - T. Moscow Armavir - T. Moscow 2 - 1 Russia Russia Division 1
23.11.19 FK Chayka - Armavir FK Chayka - Armavir 1 - 0 Russia Russia Division 1
24.01.20 Urartu - Armavir Urartu - Armavir 0 - 1 World World Club Friendly
08.03.20 Armavir - F. Voronezh Armavir - F. Voronezh Russia Russia Division 1
14.03.20 Baltika - Armavir Baltika - Armavir Russia Russia Division 1
21.03.20 Armavir - SKA Khabarovsk Armavir - SKA Khabarovsk Russia Russia Division 1
28.03.20 M. Saransk - Armavir M. Saransk - Armavir Russia Russia Division 1
03.04.20 Armavir - Nizhny Novgorod Armavir - Nizhny Novgorod Russia Russia Division 1
07.04.20 Chertanovo M. - Armavir Chertanovo M. - Armavir Russia Russia Division 1
11.04.20 Luch - Armavir Luch - Armavir Russia Russia Division 1
17.04.20 Armavir - Kursk Armavir - Kursk Russia Russia Division 1
25.04.20 Tekstilshtik - Armavir Tekstilshtik - Armavir Russia Russia Division 1
01.05.20 Armavir - Yenisey Armavir - Yenisey Russia Russia Division 1
05.05.20 R. Volgograd - Armavir R. Volgograd - Armavir Russia Russia Division 1
09.05.20 Armavir - FC Khimki Armavir - FC Khimki Russia Russia Division 1
15.05.20 Krasnodar 2 - Armavir Krasnodar 2 - Armavir Russia Russia Division 1

Squad

Name Age P Min A L In Out B As
Goalkeepers
13 M. Matyusha 24 G 1440 16 16 0 0 8 0 0 0 0
91 G. Ternovskiy 18 G 0 0 0 0 0 9 0 0 0 0
A. Gerasimov 23 G 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Defenders
3 I. Tučević 24 D 936 12 10 2 1 6 2 1 0 0
15 M. Vasiljev 32 D 720 9 8 1 0 6 0 1 0 0
22 P. Ten 27 D 1873 21 21 0 1 0 0 4 0 0
64 D. Kutin 26 D 1440 18 17 1 4 2 0 7 0 0
78 I. Ponomarev 23 D 153 5 1 4 1 22 0 0 0 0
92 R. Khayrullov 27 D 1980 23 22 1 0 2 2 2 1 0
Emmersón 24 D 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Midfielders
4 D. Klopkov 33 M 840 14 9 5 2 14 0 4 0 0
5 S. Doumbia 25 M 702 13 8 5 6 10 0 5 0 0
7 A. Gurfov 25 M 1928 24 22 2 4 2 2 4 1 0
10 I. Paderin 30 M 706 15 8 7 6 7 1 2 0 0
11 E. Lusikyan 35 M 885 21 9 12 7 13 1 5 0 0
33 N. Zamaliev 30 M 1193 16 13 3 2 4 0 5 0 0
77 R. Rzaev 21 M 1016 20 13 7 13 7 1 4 0 0
90 O. Polyakov 29 M 1548 25 17 8 12 8 0 3 0 0
98 D. Pereverzev 22 M 641 16 6 10 5 19 0 1 0 0
99 N. Bezlikhotnov 29 M 1246 22 15 7 13 7 3 4 0 0
A. Dzhumaev 21 M 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
V. Lobkarev 26 M 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Attackers
9 A. Kalmykov 25 A 1816 23 21 2 11 2 8 1 0 0
V. Sergeev 26 A 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Coach
A. Papikyan

Transfers

Date Name Team Type
Transfers In
21.01.20 A. Gerasimov Ryazan Free
21.01.20 V. Lobkarev Rotor Free
20.01.20 Emmersón Vejle Loan
14.01.20 A. Dzhumaev Mordovia Free
14.01.20 V. Sergeev Mordovia Free
Transfers Out
01.07.20 Emmersón Vejle Unknown
14.01.20 K. Rudenok Dinamo Minsk Free
01.01.20 A. Ashev Druzhba Unknown

Livescores

FT Silkeborg - Midtjylland 3-2
FT Viborg - Sonderjyske 1-1
FT Pogon Szczecin - Sturm Graz 2-1
FT Dnipro-1 - Backa Topola 0-1
FT Nordsjaelland - Aarhus 4-5
FT Stuttgart - SG Dynamo Dresden 3-1
FT Rogaska - Celje 0-6
Cancl. Wolfsberger AC - U Craiova ?-?
FT U Craiova - Karvina 3-1
FT Terengganu - Madura United 2-0
FT Struga Trim & Lum - Ahal 0-2
FT Hamburger SV II - Hertha Berlin II 0-7
FT Admira - Horn 2-1
FT D. Zagreb - Orijent 2-0
FT ES Setif - CFR Cluj 1-0
FT Lechia Gdansk - Beroe 1-0
FT Mariupol - Brest 2-2
FT Oleksandriya - Makedonija GP 5-0
FT Viitorul Constanta - Jagiellonia 1-1
FT Orebro - Jonkopings 0-2
FT Dyn. Kyiv - Hajduk Split 0-1
FT Haladas - Lafnitz 1-1
FT Parnu JK Vaprus - Tallinna Kalev 1-1
FT Grorud - Bodo/Glimt 0-1
FT CSKA Moscow - Dundalk 2-0
FT Ull/Kisa - KFUM Oslo 1-1
FT Start - Sorlandslaget Fvn 5-3
FT Wolfsburg II - Nordhausen 3-0
FT Ruch Chorzow - Sparta Lichtenberg 3-2
FT Raufoss - Ham-Kam 2-1
FT Strommen - Elverum 3-0
17:00 Thisted FC - Norresundby ?-?
FT First Vienna - Retz 3-0
FT Mannsworth - Stripfing 1-6
FT Slovan Bratislava B - Admira II 1-1
FT Maardu - Legion 0-2
18:00 Sandefjord - Tonsberg ?-?
FT IFK Malmo - Malmo FF 0-7
FT Baerum Sportsklubb - Moss 2-4
FT Hurth - Fortuna Koln 0-1
FT SV Donau - ASK Trumau 5-0
FT Oberneuland - Drochtersen/Assel 1-1
21:00 Columbus Crew - Ventura ?-?
04:00 Brisbane City - Moreton Bay Utd ?-?
05:00 Eastern Lions - Moreland City ?-?
06:00 Macarthur Rams - Sydney Olympic ?-?
08:30 Poprad - Pohronie ?-?
08:30 Sigma Olomouc - Qarabag ?-?
09:00 SfB-Oure - Dalum IF ?-?
09:00 Rubin Kazan - Slovan Bratislava ?-?
09:00 Zizkov - Dukla Prague ?-?
09:30 Zlin - Lisen ?-?
09:30 A. Lustenau - Langenegg ?-?
10:00 Blansko - HFK Olomouc ?-?
10:00 Liberec - FK Pardubice ?-?
10:00 GKS Jastrzebie - Slask Wroclaw 2 ?-?
10:00 Podbeskidzie - GKS Katowice ?-?
10:00 Senica - Komarno ?-?
10:00 Sparta Prague - Usti nad Labem ?-?
10:00 Tiszaujvaros - Kazincbarcikai ?-?
10:00 Unicov - Slovacko ?-?
10:00 Bron Radom - Wisla Pulawy ?-?
10:00 St. Pauli II - TuS Osdorf ?-?
10:00 Gyor - Samorin ?-?
10:00 Ol. Grudziadz - Widzew Lodz ?-?
10:00 Brozany - Varnsdorf ?-?
10:00 Skra - Kluczbork ?-?
10:00 Jena II - Auerbach ?-?
10:00 Freiburg II - Ravensburg ?-?
11:00 Tobol - Zilina ?-?
11:00 Tychy - Opava ?-?
11:00 Chrudim - Velvary ?-?
11:00 Eintracht Northeim - Gottingen 05 ?-?
11:00 LASK - CSKA Moscow ?-?
11:00 Verl - Straelen ?-?
11:00 Stal Mielec - Sandecja Nowy S. ?-?
11:00 Bronshoj - Hellerup ?-?
11:00 Elblag - Elana Torun ?-?
11:00 Naestved - Vanlose ?-?
11:00 Amstetten - Znojmo ?-?
11:00 Rakow - Cukaricki ?-?
11:00 Werder Bremen II - Uphusen ?-?
11:00 Vitkovice - Frydek-Mistek ?-?

Where to bet?

Bet365 Our Top Choice > Review
10Bet €100 bonus Review
Betfair Sign Up Now Review
Sportingbet £15 Free bet Review
WilliamHill £20 Free Bet Review
Pinnacle Sign Up Now Review
Bet-at-home Get your bonus > Review
bwin £10 Free bet Review
Efbet €200 Bonus Review
Bovada $250 Bonus Review
1xbet €100 bonus Review

Standings Division 1

# Team MP W D L GF GA GD P
FNL
1R. Volgograd2516453920+1952
2T. Moscow2516363723+1451
3Khimki2515554517+2850
4Chertanovo M.2513933218+1448
5Neftekhimik2513753522+1346
6Shinnik Yaroslavl2511774033+740
7Baltika2511683223+939
8SKA Khabarovsk2510783728+937
9FK Chayka2510692927+236
10Tomsk259973022+836
11Nizhny Novgorod259882827+135
12Krasnodar 22561093030028
13Armavir2569102227-527
14Kursk2551282636-1027
15Luch2568112738-1126
16Spartak Moscow 22567123743-625
17Yenisey2567122137-1625
18M. Saransk2547141938-1919
19Tekstilshtik2552182451-2717
20F. Voronezh2537151343-3016

Armavir at Home

MP W D L GF GA GD
134 7212 10+2

Armavir Away

MP W D L GF GA GD
122 2810 17-7

 

Back to Top